В Україні Відбувся Хакатон Nasa

Важливо зуміти донести основну ідею та показати її значущість для аудиторії, тому що саме на презентації журі оцінює проєкт. Участь у хакатоні дозволяє не тільки втілити власну ідею, але й представити її широкій аудиторії, включаючи інвесторів та потенційних клієнтів. Команда, яка зможе створити якісний прототип, має шанс отримати фінансування для подальшої розробки або навіть комерціалізації продукту.

В Україні Стартував Національний Хакатон Із Кіберзахисту За Форматом Нато

Після заповнення форми реєстрації на сайті кожен учасник отримує листа на пошту з посиланням на Гайдлайн Учасника та в Slack. Активний лінк на Гайд Учасника на час Хататону закріплені в повідомленнях в спільноті Slack. Відкриття та фінал Хататону також транслюватимуться на сторінку події в Fb та YouTube українською мовою. Детальніші інструкції є в Гайдлайні Учасників; реєструйтеся, щоб отримати його. Серед інших тем розмови лідерів Туреччини та США – ситуація в Сирії, з якої Ердоган закликав зняти санкції, а також повернення Анкари до програми винищувачів F-35.

хакатони в україні

Команди з нашої країни вже кілька разів ставали переможцями світового етапу. Кластер оборонних технологій Brave1 провів хакатон Joyful New Concern, покликаний знайти найкращі технологічні рішення для знищення ворожого тилу, а також «розумного» мінування шляхів імовірного підходу супротивника. Так, ви можете брати участь на етапі ідеї, але під час Хататону вам потрібно показати прогрес та доопрацювати проєкт. Придумати, або ж обрати вже створений проєкт вашого авторства (чи отримати дозвіл автора на його використання). Впевнитися, що він підходить під тематику Хататону та одну з категорій.

У Кремлі Істерично Відреагували На Заяви Про Відправку Миротворців В Україну

Через небезпеку ракетних ударів етап хакатону в Києві повністю проходив у онлайн-форматі, як і два роки тому. Про те, як це відбувалося, розповів Роман Малькевич, який є одним з організаторів. Цікаво, що його власний шлях до хакатону демонструє, що змагання справді може допомогти людям змінити свою долю. NASA проводить свій хакатон з 2012 року, а Україна бере у ньому участь вже всьоме. Переможцям у різних категоріях космічна агенція надає можливість відвідати її штаб-квартиру та поспостерігати за пуском ракети-носія.

Цими завданнями покриваються найрізноманітніші проблеми. Але, гадаю, найголовніша ідея хакатону — це спонукати молодь цікавитись космосом і технологіями. За підсумками forty seven команд представили свої проєкти перед журі хакатону, до складу якого ввійшли представники Сил безпеки та оборони та військові експерти. Drone Hackathon відбудеться офлайн у Києві з 26 до 29 серпня (до хакатони це цього зареєстровані учасники працюватимуть над вирішенням завдання дистанційно). Державний концерн «Укроборонпром» став партнером двох хакатонів, присвячених IT-інноваціям у військовій сфері.

  • Віртуальна платформа для спілкування та спільної роботи.
  • Проте важливо поєднувати унікальні навички та досвід, які кожен учасник може внести в команду, не дублюючи ролі один одного.
  • Завдання на хакатон готують експерти Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору уряду США.
  • Ще один міжнародний конкурс космічних інновацій, в якому брали участь українські команди, це ActInSpace, що також проводять у форматі хакатону.
  • Це було досить інтенсивно, але ми розуміли, що без таких зусиль перемогти на такому рівні змагань не вдасться.

Учасники Та Проєкти

«Сила української екосистеми оборонних інновацій — у її відкритості новим ідеям та швидкості, з якою ці ідеї втілюються в життя. Завдяки таким хакатонам defense tech індустрія та безпосередньо військові не тільки отримують ефективні рішення, а й команди, які готові створювати такі рішення на регулярній основі. Впевнена, що уже зовсім скоро ворог отримає свої “подарунки” від українських розробників», — зазначила Наталія Кушнерська. До участі запрошують команди з експертизою створення оборонних рішень. Зокрема це розробники, інноватори та експерти у сферах РЕБ, ППО, сенсорних систем, антидронових систем, оптоволоконних технологій, розробники ПЗ.

хакатони в україні

В цілому ж хакатони приносять користь не тільки конкретним компаніям і розробникам, але і в цілому IT-індустрії. Нові ідеї форсують технологічні галузі і благотворно позначаються на розвитку роботодавців, а отже – збільшують попит на фахівців. Варто розібратися, у чому ця користь і для чого потрібні такі заходи. Кожен учасник повинен розуміти, за що він відповідає, та дотримуватись плану.

Хакатон допоможе простимулювати розвиток інновацій, обмін знаннями та співпрацю між оборонним та ІТ-секторами країни, науковцями й експертами у сфері кіберзахисту. Я мав можливість долучитися до ActInSpace 2022 як член журі та вважаю досвід словаків надзвичайно корисним для українських ентузіастів космічних технологій. Йдеться про інтеграцію до головної європейської космічної спільноти — Європейська космічна агенція (ESA). Приєднання до цієї міжнародної організації надасть Україні доступ до європейського космічного ринку, сприятиме підготовці фахівців і розширенню співпраці з космічними агенціями інших країн. Також ця співпраця сприяє низці практичних досліджень, як-от успішний досвід розроблення й запуску супутника skCube. Це супутник типу CubeSat, запущений у 2017 році для тестування нових технологій та дослідження іоносфери Землі.

хакатони в україні

Як я вже згадував, хакатони — це не тільки про кодинг на самій події. Приблизні завдання зазвичай відомі ще на етапі подачі заявок, і починати готуватися варто заздалегідь. Разом з нами змагалися команди Міністерств оборони різних країн НАТО, які у цих доменах працюють кожного дня багато років. Серед решти учасників також було чимало людей, для яких розв’язувати завдання від NASA було не вперше.

Ця ідея полягала в аналізі відеопотоку для розпізнавання номерних знаків та автоматичній їхній перевірці у базах МВС (списки викрадених авто) та інших доступних базах даних. Цей продукт продовжує працювати, і його обмежену версію можна протестувати за допомогою чат-бота в Telegram. Цей челендж запрошує учасників досліджувати питання обізнаності про ситуацію в космосі (SSA), зосереджуючи увагу на уникненні зіткнень. Сценарій передбачає кіберінцидент, через який супутник відхиляється від курсу, спричиняючи попередження про потенційне зіткнення з космічним сміттям чи іншими супутниками. Вони прийшли не з метою перемогти, а презентувати власний проєкт і отримати фідбек та експертизу від журі.

Проте результатом роботи учасників можуть бути не лише програмні продукти. Єдине, що цього року не було взагалі хардварних задач, і це засмутило багатьох учасників. Наприклад, раніше були задачі про те, як прибрати сміття з орбіти, або очищення скафандра від місячного пилу, або придумати, як нагодувати людей у космосі шляхом вирощування їжі в умовах невагомості». 7–8 жовтня в усьому світі відбувся хакатон NASA Area Apps Problem 2023.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *